Голод очікує на планету, якщо не вжити відповідних захотів. Про це заявили 153 лауреати Нобелівської премії та Всесвітньої продовольчої премії. Вони випустили відкритий лист, в якому закликають світових лідерів вжити заходів для запобігання насування голоду протягом наступних 25 років. За словами вчених, до 2050 року потрібно буде забезпечити продовольчі потреби 9,7 мільярда людей.
Про це пише maxnews.com.ua з посиланням на ukragroconsult.com.
Якщо не вжити заходів, буде голод
Вчені вимагають посилити підтримку нових досліджень та інновацій. В іншому випадку людство зіткнеться з ще більшим дефіцитом продовольства.
Причиною голоду є зміна клімату, конфлікти та ринкові реалії. У зв’язку з цим, продуктивність сільського господарства буде знижуватися. Станом на сьогодні 700 мільйонів людей не мають доступу до їжі. Крім того, на думку вчених, населення планети до 2050 року зросте на 1,5 мільярда осіб.
Нобелівські лауреати навели пріоритетні напрямки наукових досліджень для підвищення виробництва продуктів харчування. Вчені вважають, що необхідно розвивати дослідження, які поліпшать фотосинтез основних сільськогосподарських культур. Зайнятися розробкою зернових культур, здатних отримувати азот з біологічних джерел. Крім того, варто розширити дослідження стійких місцевих культур.
Як пише видання maxnews, вчені виявили країну, де населення може зменшитися на 96%.
