Впродовж липня в Україні зареєстрували майже 12 тисяч громадян, хворих на COVID-19, тоді як у червні їх було лише 2 тисячі.
Про це на брифінгу розповів головний державний санітарний лікар України та за сумісництвом заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.
Він запевнив, що хвилі зростання захворюваності на коронавірус також помітні у країнах Євросоюзу та Сполучених Штатах. Здебільшого фіксують підштамп Омікрону з назвою FliRT. Наразі він не викликає ускладнень у тих людей, які проходили курс вакцинації.
Лікар наголосив, що за червень фахівці зафіксували 2 тисячі випадків, а у липні їхня кількість стрімко зросла до 12 тисяч. За його словами, це досить суттєві зміни. Втім, попри таку кількість хворих, рівень госпіталізації все ще невисокий.
Наразі у на стаціонарному лікуванні перебуває 2,5 тисячі осіб. Кузін зауважив, що для такого пікового зростання це нормальна кількість. Він також додав, що ті показники, які наявні сьогодні, не свідчать про потребу запровадження обмежувальних заходів.
Заступник міністра підкреслив, що таке зростання не характерне для ліньої пори, оскільки зазвичай воно починалося з вересня. Тоді як цьогоріч це явище можна спостерігати на місяць раніше.
Загалом територією України циркулюють десять підвидів штампу Омікрон. Вже у п’ятьох людей виявили FliRT. Лікар наголосив, що для зменшення ризиків слід вакцинуватися.

+ Немає коментарів
Додайте свій