Металеве кільце. Фото: Reuters Asia

На село в Кенії впало металеве кільце: воно з космосу (ВІДЕО)

На віддалене село в Кенії з неба впало металеве кільце – його діаметр більший за 2,5 метра, а вага понад 500 кілограмів. Відповідний об’єкт визнали космічним сміттям.

Про це інформує видання The New York Times.

Космічна агенція Кенії затвердила, що на селище Мукуку впав об’єкт, який становить частину розгінного блоку ракети. Вона призначена для того, аби здійснювати виведення на орбіту певного космічного апарата. Металевий обруч під час падіння мав червоне світіння.

Об’єкт приземлився у кущі й зруйнував кілька дерев. На щастя, ніхто з мешканців не постраждав, проте вони налякалися, адже думали, що це бомба. Один з місцевих жителів зауважив, що якби металеве кільце приземлилося на житлову споруду, наслідки цього були б катастрофічними.

Об’єкт вилучили для того, аби провести подальші дослідження. Однак мешканці села наполягають на тому, аби власник цього обруча поніс відповідальність та відшкодував громаді завдані збитки.

Експерти стверджують, що розв’язання цієї проблеми вимагає зміни мислення, оскільки людям варто сприймати космос як обмежений ресурс. Зокрема застарілі об’єкти потрібно обладнати технологіями, аби безпечним чином вивести їх з орбіти.

У Європейській космічній агенції зазначають, що у навколоземній орбіті перебуває понад 14 тисяч тонн матеріалів, із яких третина фактично сміття. З роками дедалі більше таких залишків не згорають, тому падають на планету.

Більше новин: