Між Україною та Європейським Союзом продовжили угоду про лібералізацію вантажних перевезень до 31 грудня 2025 року. Таке рішення було прийнято через відсутність порушень та позитивний вплив цієї угоди, як на Україну, так і на ЄС.
Про це пише maxnews.com.ua з посиланням на cfts.org.ua.
Четверте продовження угоди з 2022 року
Віцепрем’єр України Олексій Кулеба зазначив, що у 2022 році вперше була підписана угода. З цього часу експорт України до Європейського Союзу автомобільним транспортом зріс на 42%, а імпорт — на 37%. Ці показники дуже важливі для української економіки.
У червні 2024 року Україна та ЄС домовилися про нову умову. У випадку якщо немає порушень, угода автоматично продовжується до кінця 2025 року. Відповідно поточне рішення стало четвертим продовженням співпраці й Україна отримала “транспортний безвіз” до 31 грудня 2025 року. Це означає, що українські компанії можуть планувати логістичні маршрути на довгостроковій основі, зменшуючи бюрократичні бар’єри.
Як пише видання maxnews, уряд направив 113 мільйонів гривень на підготовку угоди з США про корисні копалини.
