За результатами дослідження жінки мають спати більше, ніж чоловіки, оскільки вони більш часто страждають від побічних ефектів через нестачу сну. Про це повідомляє журналу Duke Magazine.
Науковці з інституту Дьюка, який має медичне спрямування, провели обстеження понад 200 людей середнього віку у рамках експерименту. Їм вдалося з’ясувати, що жінки, які недосипають свою норму, більш схильні до розвитку депресивного стану, гнівних почуттів та нестабільності психіки.
Викладач кафедри психіатрії та поведінкових наук та за сумісництвом провідний автор роботи Едвард Суарес розповів, що для дівчат неякісний сон дуже сильно зв’язаний із виникненням високого рівня психологічного стресу та посиленням відчуття ворожості, депресії та гніву. Водночас такі емоції не були пов’язані з однаковим рівнем порушення сну в чоловіків.
Команда вчених також заявила, що окрім цього жінкам потрібно більше спати, ніж чоловікам. Таке явище пояснив професор Джим Хорн, очільник організації із дослідження сну, який діє при університеті Лафборо. За його словами, це пов’язано з тим, що представниці жіночої статі за своєю природою більше думають, тож мають підвищену мозкову активність у порівнянні з хлопцями.
Він додав, що жінки, зазвичай, виконують багато задач однозначно, через що застосовують більше мозкової діяльності. Чоловік, який має важку роботу, може теж потребувати більше сну, ніж середньостатистичні дані, але все ж це не буде більше годин, ніж у жінок.
