Корабель "Гетьман Жолкевський". Фото: Савомир Калінський

У Польщі помітили недосліджений затонулий корабель ХІХ століття (ФОТО)

Неподалік фортеці Модлін, що знаходиться у Польщі, дослідники побачили затонулий корабель «Гетьман Жолкевський», який на початку минулого століття плавав у Прип’яті.

Про це повідомляє The Heritage Daily.

Команда науковців працювала над тим, аби відкрити судно, декілька років. Спершу вчені збирали усі наявні свідчення солдатів, які обороняли фортецю. За спогадами вдалося отримати інформацію про військову техніку, яку втратили у злитті річок Нарва та Вісла, щоб уникнути окупації нацистською армією.

Далі застосували радіолокаційне сканування, завдяки чому побачити шість затонулих суден. Одне з яких мало певні відмінності, зокрема броньовані ілюмінатори, паровий котел та елементи двигуна. Саме вони й нагадали науковцям корабель «Гетьман Жолкевський».

На початку жовтня водолаз Артур Собчак знайшов табличку, яка остаточно підтвердила те, що на дні справді це судно. Наразі пароплав лежить на дні водойми на глибині близько 4 метрів. На ньому помітні сліди вибухів.

Корабель спершу був пасажирським та носив назву «Генрик». Втім, у кінці ХІХ століття його продали Російській імперії. Пароплав рухався річкою Прип’ять та мав назву «Звезда». Натомість під час спільної військової кампанії УНР і Другої польської республіки задля повернення окупованих більшовиками територій, поляки натрапили на судно й придбали його у 1920 році.

Під час наступу більшовиків його затонули, але вони підняли корабель й повернули до польського флоту. У квітні 1922 року він став оснащеним буксирним судном та отримав вже відому назву. Наразі ж досі незрозуміло, як він опинився у річці Нарва.

Більше новин: