З 1 квітня на українців чекають чергові новації в банківській системі. Національний банк України скасував місячний ліміт у розмірі 150 тисяч гривень на перекази між фізичними особами за схемою «з картки на картку».
Про це пише maxnews.com.ua з посиланням на bank.gov.ua.
Банки вдосконалили системи моніторингу
Обмеження на карткові перекази були введене восени 2024 року. Мета цих обмежень – протидія тіньовим схемам. Ліміт виріши скасувати, адже відбулося покращення механізмів контролю.
За цей час було впроваджено закон №3994-IX, який посилив відповідальність за порушення у фінансовій сфері. Також відбулося підписання Меморандуму між банками, що передбачає ризик-орієнтований підхід до переказів.
Варто відзначити, що за цей період відбулося зниження кількості підозрілих операцій. Відповідно Національний банк України вирішив не продовжувати ліміт у розмірі 150 тисяч гривень на місяць. Щоправда, регулятор і надалі відстежуватиме ситуацію й у разі потреби запровадить нові заходи.
Як пише видання maxnews, в Україні зріс попит на іпотеку.
